20 آگوست

اقدامات قبل از بای پس معده

اقدامات قبل از بای پس معده

 بای پس معده روش خوب و موثری برای درمان چاقی می باشد ولی باید قبل از جراحی بای پس معده ، اقدامات قبل از بای پس معده را رعایت کرد.

در اصل رعایت اقدامات قبل از بای پس معده که جراح بای پس معده در جلسه مشاوره گفته است باعث می شود تا در طور انجام عمل بای پس معده مشکلی پیش نیاید و سلامت بیمار در خطر نباشد.

با استفاده از روش بای پس معده فرد می تواند طی ۱۸ ماه اول ، ۷۰ در صد از وزن خود را کم کند و لاغر شود.

به علت اینکه در این جراحی معده کوچک می شود ، میزای غذای فرد نیز کمک می شود و این موضوع باعث لاغری فرد می شود.

برای افرادی که بر اثر پرخوری زیاد دچار چاقی می شوند انجام بای پس معده توصیه می شود زیرا با کوچک شدن معده فرد دیگر مانند سابق میل به غذا ندارد و در حد نیاز غذا میخورد و به مرور زمان دچار لاغری می شود.

در صورتی که بعد از جراحی بای پس معده ، فرد رژیم غذایی مناسب داشته باشد و در کنار آن به انجام ورزش نیز بپردازد ، می تواند وزن بیشتری از دست بدهد و به یک اندام ایده آل برسد.

اقدامات قبل از بای پس معده

آمادگی و اقدامات قبل از بای پس معده

  • فرد باید از نظر روانی و مشاوره های لازم ارزیابی شود.
  • با انجام آزمایش های لازم سلامت جسمی او بررسی شود تا برای عمل بای پس معده آماده شود.
  • مصرف الکل و دخانیات حداقل از 6 هفته قبل از جراحی بای پس معده قطع شود.
  • برای انجام جراحی بای پس معده تاخیر نداشته باشید و زودتر از ساعت گفته شده در بیمارستان حضور داشته باشید تا اقدامات لازم انجام شود .
  • داروهایی که ضد انعقاد خون هستند مانند آسپرین ، وارفارین و غیره باید حداقل یک هفته قبل از جراحی بای پس معده مصرفشان قطع شود.
  • دو هفته قبل از بای پس معده لازم است که فرد یک رژیم غذایی را رعایت کند.
  • رژیم غذایی  توسط خود جراح  یا توسط یک مختصص تغذیه به فرد گفته می شود و هدف از رعایت رژیم غذایی این است که کبد قبل از بای پس معده تا اندازه ای کوچک شود و دسترسی به معده در حین عمل بای پس معده راحت تر باشد.

رژیم غدایی قبل از بای پس کمی سخت است و رعایت آن بسیار مهم و ضروری است ، در سه روز اول احساس سرگیجه و گرسنگی طبیعی است و بعد از آن با شروع چربی سوزی علائم کمتر شده و می توان به راحتی رژیم را ادامه داد.

پس از انجام بای پس معده بیمار باید تمام نکاتی که درباره ی مراقبت های بعد از بای پس معده به او گفته شده است را به خوبی رعایت کند تا مشکلی پیش نیاید.

اقدامات قبل از بای پس معده

عوارض بای پس معده

جراحی بای پس معده یا کوچک کردن معده در بین افرادی که دچار اضافه وزن هستند یکی از رایج ترین روش های لاغری است .

جراحی بای پس معده به دو روش جراحی باز یا لاپاراسکوپی انجام می شود .

هر جراحی می تواند شامل عوارض گذرا و بی ضرر یا عوارضی با اثرات عمیق باشد .

میزان مهارت جراح بینی و رعایت نکات مراقبتی از مواردی هستند که در جلوگیری از بروز عوارض نقش بسیار مهمی دارند .

مراقبت هایی که پس از جراحی بای پس معده گفته می شود باید به طور کامل رعایت شود زیرا برخی از بیماران پس از این جراحی دچار کم آبی بدن می شوند که تنها راه درمان آن مصرف زیاد مایعات است .

از عوارض جانبی جراحی بای پس معده می توان به سندروم تخلیه معده ، ریزش مو ، کم آبی بدن ، سنگ کیسه صفرا و بی اختیاری مدفوع اشاره کرد.

عوارض گفته شده به ندرت در بین بیماران اتفاق می افتد و عامل آن هم رعایت نکردن نکات مراقبتی است .

رعایت رژیم غذایی و تامین ویتامین های مورد نیاز بدن پس از انجام جراحی بای پس معده بسیار مهم است زیرا مهم ترین عامل برای سلامت و تندرستی بدن تغذیه صحیح است .

بنابراین پس از جراحی بای پس معده رعایت رژیم غذایی و مصرف زیاد مایعات اهمیت بالایی دارد .

اقدامات قبل از بای پس معده

قیمت عمل بای پس معده

هزینه عمل بای پس معده بستگی به دکتری دارد که عمل بای پس معده را انجام می دهد .

زیرا دستمزد دکتر نقش مهمی در تعیین هزینه دارد به همین دلیل برای تعیین هزینه دقیق بهتر است به جراح بای پس معده مورد نظر مراجعه کنید و علاوه بر مطلع شدن هزینه از مشاوره های لازم نیز بهره مند شوید.

برای اینکه از عوارض عمل بای پس معده در امان باشید و در طی عمل خطری سلامتی تان را تهدید نکند حتماً یک گروه پزشکی ماهر را برای انجام عمل بای پس معده انتخاب کنید.

گروه پزشکی آوین
ابدومینوپلاستی – جراحی زیبایی سینه – جراحی بینی
 درمان هموروئید – فیشر – آنکوپلاستیک سینه – بای پس معده

درباره نویسنده

جراحی لاغری شکم | لاغری با وایزر
ابدومینوپلاستی | جراحی شکم | جراحی بینی | گروه پزشکی آوین با انجام خدمات جراحی زیبایی همچون ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم ، جراحی زیبایی سینه ، جراحی بینی و… و خدمات درمانی همچون درمان هموروئید ، فیشر ، آنکوپلاستیک سینه ، بای پس معده و … در خدمت عزیزان میباشد

پاسخ