25 ژوئن

آنکوپلاستیک سینه

آنکوپلاستیک سینه

آنکوپلاستیک سینه ، یکی از روش های جراحی حفظ پستان می باشد. بعد از انجام سونوگرافی و ماموگرافی سینه، مشکلات سینه شناسائی می شود. بیمار برای از بین بردن مشکلات سینه و کمترآسیب دیدن برای جراحی سینه اقدام می نماید. هدف از این جراحی، درمان سرطان پستان به همراه جراحی زیبایی سینه می باشد.

آنکوپلاستیک سینه

جراح در جراحی آنکوپلاستیک سینه ، علاوه بر تامین سلامت بیمار در برابر سرطان پستان، به زیبایی ظاهری سینه نیز می پردازد. جراح، بخشی از نسج پستان را بر می دارد و به صورت همزمان به بازسازی پستان می پردازد. به کمک این روش نوین، بافت پستان برداشته می شود و نقایص زیبایی به کمترین حد خود می رسد.

بعد از اینکه برای انجام جرای آنکوپلاستیک ، جزء کاندیدای مناسب قرار گرفتید، بایست درباره اقدامات قبل از جراحی اطلاعات کافی داشته باشید. این اقدامات با توجه به اینکه تحت چه نوع از جراحی قرار می گیرید به اندازه کمی متفاوت است ولی در مجموع، اصول آماده سازی در همه یکسان می باشد.

قبل از جراحی آنکوپلاستیک سینه به نکات ذیل توجه فرمائید :

  • گرفتن نوار قلب در صورتی که بالای 50 سال هستید. قبل ازعمل، تحت معاینه متخصص بیماری های قلب و عروق قرار بگیرید.
  • انجام آزمایشاتی از قبیل ادرار و خون
  • قطع مصرف داروهایی مانند: آسپرین و شبه آن ( ایبوپروفن،نایروکسن و … ) ، ویتامین های محلول در چربی ( A,D,E,K ) ، ترکیبات استروژنی ( قرص های جلوگیری از حاملگی،هورمون های جایگزینی بعد از یائسگی ) از ده روز قبل از عمل.
  • اگر دچار ابتلاء به بیماری های خاص مثل : دیابت،نارسائی کلیوی،پرفشاری خون هستید با پزشک خود مطرح نمائید.

جراحی آنکوپلاستیک سینه

نتیجه جراحی آنکوپلاستیک سینه از نظرزیبایی، در صورتی که سایز سینه ها کوچک باشد، توده سرطانی بزرگ باشد، توده در قسمت داخلی و یا تحتانی پستان باشد، ممکن است ایده آل نباشد. جراح  با استفاده از روش های جراحی آنکوپلاستیک می تواند به بهبود نتیجه زیبایی و کنترل موضعی بیماری کمک کند. جراح به کمک روش های جراحی آنکوپلاستیک با تکنیک های جراحی پلاستیک به حذف توده سرطانی و قسمتی از نسج کنار پستان اقدام می نماید.

برای پر کردن فضای خالی که در اثر برداشت سرطان در جراحی آنکوپلاستیک سینه ایجاد می شود،از فلاپ های موضعی استفاده می گردد.

گروه پزشکی آوین

( ابدومینوپلاستی – جراحی زیبایی سینه – جراحی بینی – درمان هموروئید – فیشر – آنکوپلاستیک سینه – بای پس معده )

درباره نویسنده

ابدومینوپلاستی | جراحی شکم | جراحی بینی
ابدومینوپلاستی | جراحی شکم | جراحی بینی | گروه پزشکی آوین با انجام خدمات جراحی زیبایی همچون ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم ، جراحی زیبایی سینه ، جراحی بینی و… و خدمات درمانی همچون درمان هموروئید ، فیشر ، آنکوپلاستیک سینه ، بای پس معده و … در خدمت عزیزان میباشد

پاسخ

پنج + پانزده =