06 مه

اقدامات قبل از بای پس معده

اقدامات قبل از بای پس معده

جراحی بای پس معده روش خوب و موثری برای درمان چاقی می باشد ولی باید قبل از جراحی بای پس معده ، اقدامات قبل از بای پس معده را رعایت کرد.

در اصل رعایت اقدامات قبل از بای پس معده که جراح بای پس معده در جلسه مشاوره گفته است باعث می شود تا در طور انجام عمل بای پس معده مشکلی پیش نیاید و سلامت بیمار در خطر نباشد.

با استفاده از روش بای پس معده فرد می تواند طی ۱۸ ماه اول ، ۷۰ در صد از وزن خود را کم کند و لاغر شود.

به علت اینکه در این جراحی معده کوچک می شود ، میزای غذای فرد نیز کمک می شود و این موضوع باعث لاغری فرد می شود.

برای افرادی که بر اثر پرخوری زیاد دچار چاقی می شوند انجام بای پس معده توصیه می شود زیرا با کوچک شدن معده فرد دیگر مانند سابق میل به غذا ندارد و در حد نیاز غذا میخورد و به مرور زمان دچار لاغری می شود.

در صورتی که بعد از جراحی بای پس معده ، فرد رژیم غذایی مناسب داشته باشد و در کنار آن به انجام ورزش نیز بپردازد ، می تواند وزن بیشتری از دست بدهد و به یک اندام ایده آل برسد.

اقدامات قبل از بای پس معده

آمادگی و اقدامات قبل از بای پس معده

  • فرد باید از نظر روانی و مشاوره های لازم ارزیابی شود.
  • با انجام آزمایش های لازم سلامت جسمی او بررسی شود تا برای عمل بای پس معده آماده شود.
  • مصرف الکل و دخانیات حداقل از 6 هفته قبل از جراحی بای پس معده قطع شود.
  • برای انجام جراحی بای پس معده تاخیر نداشته باشید و زودتر از ساعت گفته شده در بیمارستان حضور داشته باشید تا اقدامات لازم انجام شود .
  • داروهایی که ضد انعقاد خون هستند مانند آسپرین ، وارفارین و غیره باید حداقل یک هفته قبل از جراحی بای پس معده مصرفشان قطع شود.
  • دو هفته قبل از بای پس معده لازم است که فرد یک رژیم غذایی را رعایت کند.
  • رژیم غذایی  توسط خود جراح  یا توسط یک مختصص تغذیه به فرد گفته می شود و هدف از رعایت رژیم غذایی این است که کبد قبل از بای پس معده تا اندازه ای کوچک شود و دسترسی به معده در حین عمل بای پس معده راحت تر باشد.

رژیم غدایی قبل از بای پس کمی سخت است و رعایت آن بسیار مهم و ضروری است ، در سه روز اول احساس سرگیجه و گرسنگی طبیعی است و بعد از آن با شروع چربی سوزی علائم کمتر شده و می توان به راحتی رژیم را ادامه داد.

پس از انجام بای پس معده بیمار باید تمام نکات که درباره ی مراقبت های بعد از بای پس معده به او گفته شده است را به خوبی رعایت کند تا مشکلی پیش نیاید.

قیمت عمل بای پس معده

هزینه عمل بای پس معده بستگی به دکتری دارد که عمل بای پس معده را انجام می دهد .

زیرا دستمزد دکتر نقش مهمی در تعیین هزینه دارد به همین دلیل برای تعیین هزینه دقیق بهتر است به جراح بای پس معده مورد نظر مراجعه کنید و علاوه بر مطلع شدن هزینه از مشاوره های لازم نیز بهره مند شوید.

برای اینکه از عوارض عمل بای پس معده در امان باشید و در طی عمل خطری سلامتی تان را تهدید نکند حتماً یک گروه پزشکی ماهر را برای انجام عمل بای پس معده انتخاب کنید.

گروه پزشکی آوین
ابدومینوپلاستی – جراحی زیبایی سینه – جراحی بینی 
 درمان هموروئید – فیشر – آنکوپلاستیک سینه – بای پس معده

درباره نویسنده

پاسخ

2 × دو =