24 ژوئن

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

از نظر زیبایی ‌شناسی، چشم‌ها مهم ‌ترین بخش صورت هستند. چشم‌ ها در بسیاری موارد نشان ‌دهنده سن فرد و حتی منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی نیز می ‌باشند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زود تر از سایر اعضا پیر خواهند شد. به جراحی پلاستیک پلک ها، بلفاروپلاستی می گویند. برای برداشتن پُف پلک‌ها و پوست اضافی آنها طراحی شده و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد است.

بلفاروپلاستی

چه کسانی جراحی بلفاروپلاستی انجام می دهند ؟

بهترین مخاطبان جراحی بلفاروپلاستی کسانی هستند که حداقل 35 سال سن دارند و آویزان شدن پوست پلک یا پُف زیر چشم باعث تغییرات نا خوشایند در چهره آن ‌ها شده است. در این جراحی نیاز است که فرد، بدنی سالم داشته باشد و بیماری خاصی در او نباشد. همچنین باید انتظارات واقع ‌بینانه و معقول از عمل جراحی و نتایج آن داشته باشیم. به این دلیل مشاهده تصاویر قبل و بعد بیماران مشابه کمک زیادی خواهد کرد.
معمولا جراحی به صورت سر پایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن ندارد. تقریبا همیشه جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود. در موارد بسیار استثنایی بسته به وضعیت بیمار و در صورت صلاح دید پزشک، ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش گردد.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

قبل از جراحی بلفاروپلاستی یک معاینه دقیق چشم ضروری است. تعیین قدرت بینایی ، بررسی وضعیت لایه اشکی، بررسی حرکات چشم واعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت، بررسی وضعیت ابروها وقرینه بودن آنها از جمله اقداماتی است که باید انجام شوند. در صورت وجود بیماری خاص یا حساسیت دارویی یا مصرف داروی خاص باید به پزشک معالج اطلاع داده شود. قبل از عمل باید وضعیت سیستمیک شخص بررسی شود. آزمایشات خون مورد نیاز انجام شود. در صورت تشخیص بیماری خاص باید بررسی و در صورت نیاز با متخصص مربوطه مشاوره شده و تحت درمان قرار گیرد.

اقدامات بعد از بلفاروپلاستی

  • بعد از جراحی بلفاروپلاستی محل برش و بخیه ها با پماد چرب می شود و نیازی به پانسمان و بسته شدن چشم نیست.
    پس از آن که اثر داروی بی حس کننده از بین رفت، ممکن است احساس کنید که پلک ها تحت کشش و دردناک هستند. این حالت معمولا بسیار کم بوده و با مصرف مسکن های معمولی بر طرف می شود. پس از عمل 24 تا 48 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • سر را بالا نگه دارید. برای خوابیدن هم چند بالش زیر سرتان بگذارید، این اقدامات به کنترل ورم و کبودی محل عمل کمک زیادی می کند.
  • در هفته های اول پس از عمل ممکن است ریزش اشک، حساسیت به نور و تغییرات گذرای بینایی ( مثل تاری دید یا دوبینی ) ایجاد شود که به تدریج بر طرف می شود.
  • بخیه ها معمولا 5 تا 7 روز پس از عمل برداشته می شود. پس از برداشتن بخیه ها تورم پلک ها کم کم فروکش می کند و فرد ظاهر بهتری پیدا می کند.

گروه پزشکی آوین

( ابدومینوپلاستی – جراحی زیبایی سینه – جراحی بینی – درمان هموروئید – فیشر – آنکوپلاستیک سینه – بای پس معده )

 

درباره نویسنده

ابدومینوپلاستی | جراحی شکم | جراحی بینی
ابدومینوپلاستی | جراحی شکم | جراحی بینی | گروه پزشکی آوین با انجام خدمات جراحی زیبایی همچون ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم ، جراحی زیبایی سینه ، جراحی بینی و… و خدمات درمانی همچون درمان هموروئید ، فیشر ، آنکوپلاستیک سینه ، بای پس معده و … در خدمت عزیزان میباشد

One thought on “بلفاروپلاستی

پاسخ