10 دسامبر

درمان هموروئید

درمان هموروئید

درمان هموروئید : بواسیر رگ های خونی بزرگ شده در قسمت پایین روده ( رکتال ) است که معمولا وجود آن درون مقعد بغیر از خونریزی آسیب دیگری را به وجود نمی آورد، اما اگر بواسیر در قسمت خارجی مقعد باشد به جز خونریزی باعث درد نیزمی گردد و در موارد شدید تر باعث عفونت و سرطان رکتال می شود.

 

درمان هموروئید

 

انواع بیماری بواسیر و علائم آن :

بیماری بواسیر را می توان به 3 گروه تقسیم کرد.

بواسیر داخلی :

در این نوع بالشتک بواسیر در درون روده متورم می شود ولی فرد نمی تواند آن را لمس و مشاهده کند و معمولا فرد در این حالت درد و ناراحتی ندارد و فقط هنگام فشار آوردن در زمان دفع مدفوع باعث خراشیدن بواسیر می شود که تکرار این مورد باعث خروج بالشتک هموروئید به بیرون از مقعد می شود و فرد دچار بواسیر می شود.

بواسیر خارجی :

این نوع بواسیر در زیر پوست کناره مقعد به وجود می آید و بالشتک های بواسیری به درد و خونریزی حساس می شوند و معمولا فرد دچار خارش شده و با اولین خارش دچار خونریزی می شود.

بواسیر ترومبوزه :

این نوع بواسیر در لبه های کنار مقعد به وجود می آید و اندازه ای شبیه لوبیا پیدا می کند و علت اصلی به وجود آمدن آن زور زدن بیش از اندازه هنگام دفع مدفوع  ونشستن بیش از حد می باشد. این نوع بواسیر بسیار دردناک می باشد و ظرف مدت چند ساعت به وجود می آید و برای درمان آن باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

راه تشخیص بواسیر :

بارزترین نشانه بیماری هموروئید خونریزی کنار مقعد است ولی نباید هر خونریزی را بواسیر بنامیم زیرا برخی از سرطان های روده بزرگ و پولیپ ها باعث خونریزی هنگام مدفوع می شوند و بهترین راه تشخیص آن به پزشک مراجعه کنید تا به وسیله کونولوسکوپی است.

راه های درمان هموروئید به شرح ذیل می باشد:

درمان هموروئید با داروهای گیاهی مانند: تربچه ،لیموترش ،کدو قلیایی ،آلوئه ورا ،انجیر،حبوبات

درمان خانگی هموروئید مانند: حمام با آب گرم ،یخ

زمانی که به پزشک برای درمان هموروئید مراجعه کنید ممکن است پماد آنتی هموروئید تجویز کند.

استفاده از لیزر یکی دیگر از روش های درمان هموروئید می باشد که این روش نسبت به سایر روش ها عارضه کم تری دارد و فرد نیاز به بستری ندارد و پس از جراحی هموروئید می تواند به کارهای روزانه خود مشغول شود.

لیزر برش و برداشتن بالشتک های بواسیر را با کمترین صدمه انجام می دهد همچنین در این روش خونریزی وجود ندارد زیرا لیزر باعث ترمیم شریان های خونی می شود و احتمال ابتلا به بیماری های عفونی مانند ایدز و هپاتیت را از بین می برد.

گروه پزشکی آوین

ابدومینوپلاستی – جراحی زیبایی سینه – جراحی بینی 

 درمان هموروئید – فیشر – آنکوپلاستیک سینه – بای پس معده

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره نویسنده

جراحی لاغری شکم | لاغری با وایزر
ابدومینوپلاستی | جراحی شکم | جراحی بینی | گروه پزشکی آوین با انجام خدمات جراحی زیبایی همچون ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم ، جراحی زیبایی سینه ، جراحی بینی و… و خدمات درمانی همچون درمان هموروئید ، فیشر ، آنکوپلاستیک سینه ، بای پس معده و … در خدمت عزیزان میباشد

پاسخ

1 × دو =